SÅLD - Omega Aqua Terra 150M Co-Axial 41,5mm, Full set -12
Ref.nr: 231.10.42.21.02.001
Årtal: 2012-08
Skick: 4/5 - Mycket gott bruksskick








































BESKRIVNING
Omega Seamaster Aqua Terra 150M Co-Axial 41,5 mm
Begagnad Omega herrklocka. Klassisk modell. Väldigt fint skick, komplett med boxar och certifikat.
Uret består av en 41,5 mm boett i polerat och borstat stål, med en slät glasring i polerat stål och baksida med safirglas vilket gör att urverket syns genom bakboetten. Modellen har silvrig urtavla med mönster "Teak Concept pattern" inspirerad av däcket på en segelbåt, med självlysande index och visare samt datumvisning vid kl 3.
Klockan är ursprungligen köpt från dansk återförsäljare i augusti 2012 och levereras med originalboxar, certifikat och kvitto. Den är i väldigt fint skick med ytliga spår från normalt "kontorsbruk". Gångkontrollerad med bra resultat (+3,9 s/d).
Klockan kommer på original stållänk passande ca 18 cm handled, inga extra länkbitar. Det ingår ett icke original läderband utan kostnad.